LCD ve Plazma TV satın almak için 5 neden

1- Daha yüksek çözünürlük

LCD ve plazma TV’ler klasik tüplü televizyonlara göre daha yüksek çözünürlüğe sahiptir. Dolayısıyla HD yayınları ve içerikleri uyumlu LCD ve plazma televizyonlarla rahatlıkla izleyebilirsiniz. Zaten bir kez HD bir görüntü izlediğinizde bir daha geri dönüşünüz olmadığını unutmayın.

 

2- Sinema keyfi

Eğer bir sinema tutkunuysanız ve DVD koleksiyonunuz gün geçtikçe artıyorsa, sizin için de LCD ya da plazma TV’den kaçış yok demektir. Sinemada izlerken aldığınız keyfi evinizde de almak için 16:9 geniş ekran formatını önerebiliriz.

 

3- Enerjiden tasarruf

LCD ve plazma TV’ler eski tip CRT televizyonlara göre neredeyse yarı oranda (hatta bazı modellerde daha da fazla) daha az elektrik harcıyorlar. Evlerimizdeki televizyonların artık neredeyse tam gün açık kaldıkları düşünülürse, düz ekran bir televizyona geçmek hem elektrik faturanız, hem de çevre için bir kazanç oluyor.

 

4- Yerden kazanç

Birçok evin salonlarındaki dar yaşam alanlarını düşündüğümüzde, neden LCD veya plazma TV almamız gerektiğine dairbir neden daha kendiliğinden karşımıza çıkıyor: Yerden kazanç. İnce ve zarif düz ekran televizyonları duvarınıza monte ettiğinizde, tüplü televizyonunuzun salonunuzda ne kadar çok yer kapladığını siz de fark edeceksiniz.

 

5- Bağlantı çeşitliliği

Her gün ev sinema sistemi bileşeni adedi artıyor. DVD oynatıcı, uydu alıcı, dijital yayın çözücü, DVD kaydedici, video kamera ve hatta VHS video oynatıcı. Bunların hepsinin aynı

anda televizyonunuza bağlı olmasının, her seferinde kablo takıp çıkarmaktan sizi kurtaracağını düşününce, çok bağlantı seçenekli bir LCD ya da plazma televizyona sahip olmanın önemi de anlaşılıyor.


Bu haber 6732 defa okunmuştur.ayrıca: Bu kategorideki diğer haberler için tıklayınız...